23. maj 2018
Log ind     
       
 
 
23-05-2018

18.30-22.00

Ocean City Square Dancers

 

Con i Form

 

Solrød Gl. Skole

Højagervænget 33

2680 Solrød Strand

 

 

 

P-A1-A2

 

 Tommy P. Larsen

 
25-05-2018
27-05-2018

12.30-16.30 - 18.00-21.30

11.00-18.00

10.00-14.00

Roskilde Square & Linedance Club

 

Challenge stævne 2018

 

Challenge dance 2018

 

Roskilde Square-&Linedance Club

Præstemarksvænge 10F

(tidl. Præstemarksvej 10F)

4000 Roskilde

 

HUSK TILMELDING

 

 

 

Fredag 12.30-16.30 C3A

 Thomas Bernhed

 

C1-C2

2 sale

 

 Thomas Bernhed

 Bjørn Andersson

 
07-06-2018

18.30-21.45

Hedens Squaredansere

 

Danish Convention Warm Up Dance

 

Nordre Skole

Hagelskærvej 8

7430 Ikast

 

 

 

M-P-A1-A2

2 sale

 

 Leif Broch

 Mads Nielsen

 
08-06-2018
10-06-2018

17.00-22.00
13.00-21.30
10.00-14.00

Hedens Squaredansere


27th Danish Convention


Hyldgårdsskolen
Hyldgårds Alle 9
7430 Ikast

 

 


Online booking

 


 

B-M-P-A1-A2-C1
4 haller

 Ken Ritucci
 Paul Bristow
 Robert Milestadt
 Freddie Ekblad
 Søren Lindergaard
 Carsten Toldbod
 Mads Nielsen
 

 

 
25-06-2018

18.30-21.30

Funny Squares

 

Sommerdans på Bakken

 

Restaurant Ølgod, telt 2

Dyrehavsbakken

2930 Klampenborg

 

 

 

M-P-A1

 

 Hanna Tenenbaum

 
09-07-2018

19.00-21.30

Roskilde Square & Linedance Club

 

Sommerdans på Museums-Øen

 

Vindeboder 12

4000 Roskilde

 

 

 

M-A2-C1

 

 Bjørn Andersson

 
16-07-2018

19.00-21.30

Roskilde Square & Linedance Club

 

Sommerdans på Museums-Øen

 

Vindeboder 12

4000 Roskilde

 

 

 

M-P-A2

 

 Reine Hjärtstrøm

 
23-07-2018

19.00-21.30

Roskilde Square & Linedance Club

 

Sommerdans på Museums-Øen

 

Vindeboder 12

4000 Roskilde

 

 

 

M-P-A2

 

 Stefan Carlsson

 
30-07-2018

19.00-21.30

Roskilde Square & Linedance Club

 

Sommerdans på Museums-Øen

 

Vindeboder 12

4000 Roskilde

 

 

 

M-A2-C1

 

 René S. Nielsen

 
13-08-2018

18.30-21.30

Funny Squares

 

Sommerdans på Bakken

 

Restaurant Ølgod, telt 2

Dyrehavsbakken

2930 Klampenborg

 

 

 

M-P-A2

 

 Stefan Carlsson

 
15-08-2018

19.00-21.30

Fredensborg Square Dance Club

 

Sommerdans

 

Nivå skole syd, tigersalen

Niverødvej 38

Nivå

 

 

 

A2

 

 Søren Lindergaard

 
19-08-2018

13.00-17.00

Caller´s Society Denmark

 

CSD Dans

 

Slagelsevej 50

4270 Høng

 

 

 

M-P-A1

 

TBA

 
26-08-2018

13.00-17.00

Vordingborg Square Dance Club

 

Sommerdans

 

Gåsetårnsskolen, afd. Iselinge

Chr. Richardtvej 33

4760 Vordingborg

 

 

 

P-A1-A2

 

 Thomas Samuelsson

 
29-08-2018

19.00-21.30

Fredensborg Square Dance Club

 

Sommerdans

 

Biografen

Jernbanegade 4

Fredensborg

 

 

 

C1

 

 Søren Lindergaard

 
23-09-2018

13.00-16.30

Fredensborg Square Dance Club

 

Workshop C1

 

Nivå Skole Syd, tigersalen

Niverødvej 38

2990 Niverød

 

 

 

C1

 

 Bjørn Andersson

 
30-09-2018

10.30-

DAASDC REGION ØST

 

Region Øst møde

 

TBA

 

HUSK TILMELDING

 

 

 

Finn Sørensen

 
06-10-2018
07-10-2018

.

Granny's Square Dancers

 

Autumn Dance 2018

 

TBA

 

 

 

 

 

P

 

TBA

 
28-10-2018

13.00-17.00

Slagelse-Zealand Square Dancers

 

BMP Dans

 

Slagelsevej 50

4270 Høng

 

 

 

B-M-P

 

TBA

 
04-11-2018

13.00-16.30

Fredensborg Square Dance Club

 

Workshop A2

 

Niverød Skole Syd, tigersalen

Niverødvej 38

2990 Niverød

 

 

 

A2

 

 Søren Lindergaard

 
18-11-2018

13.00-17.00

Roskilde Square & Linedance Club

 

BMP Dans

 

Klublokalerne

Præstemarksvænge 10F

(tidl. Præstemarkvej 10F)

4000 Roskilde

 

 

 

B-M-P

 

Klubcallere

 
16-12-2018

13.30-18.00

Vordingborg Square Dance Club

 

Adventsdans

 

Gåsetårnsskolen, afd. Iselinge

Chr. Richardtsvej 33

4760 Vordingborg

 

 

 

P-A1-A2

 

 Christian Wilckens

 
27-01-2019

13.00-16.30

Fredensborg Square Dance Club

 

Workshop C1

 

Nivå Skole Syd, tigersalen

Niverødvej 38

2990 Nivå

 

 

 

C1

 

 Søren Lindergaard

 
02-03-2019
03-03-2019

.

Fredensborg Square Dance Club

 

Fødselsdagsdans

 

Nivå Skole Syd

Niverødvej 38

2990 Nivå

 

 

 

P-A2-C1

 

TBA

 
23-03-2019

13.30-20.00

Vordingborg Square Dance Club

 

Goose Tower Dance

 

Gåsetårnsskolen, afd. Iselinge

Chr. Richardtsvej 33

4760 Vordingborg

 

 

 

P-A1-A2

 

 Bjørn Andersson

 
24-05-2019
26-05-2019

12.30-16.30 - 18.00-21.30

11.00-18.00

10.00-14.00

Roskilde Square & Linedance Club

 

Challengestævne 2019

 

Klublokalerne

Præstemarksvænge 10F

4000 Roskilde

 

HUSK TILMELDING

 

 

 

Fredag 12.30-16.30 C3A

 

 Ian McConnell

 

C1-C2

2 sale

 

 Ian McConnell

 Bjørn Andersson

 
30-10-2020
01-11-2020

.

Roskilde Square & Linedance Club

Challengestævne

Klublokalerne
Præstemarksvænge 10F
4000 Roskilde

 

 


C1-C2-C3A

TBA

 

 
29-10-2021
31-10-2021

12.00-16.30
18.00-21.30
11.00-18.00
10.00-14.00

Roskilde Square & Linedance Club

Challengestævne

Klublokalerne
Præstemarksvænge 10F
4000 Roskilde

 

 


C1-C2-C3A

TBA

 

 
28-10-2022
30-10-2022

12.30-16.30
18.00-21.00
11.00-18.00
10.00-14.00

Roskilde Square & Linedance Club

Challengestævne C1-C2-C3A

Klublokalerne
Præstemarksvænge 10F
4000 Roskilde

 

 


C1-C2-C3A

TBA

 

 
     
      
Copyright 2017 Danish Association of American Square Dance Clubs    Vilkår for anvendelse    Om beskyttelse af private oplysninger