23. juli 2017
Log ind     
       
 
 
21-07-2017
23-07-2017
.

Fun Squaredancers

Summermagic

Billesholm



TBA
 
29-07-2017
06-08-2017
.

American Squaredance Poland

Danceweek

Hotell Dom Tancerna
Gdansk



P-A1-A2-C1


 Jerry Jestin
 Paul Bristow
 
22-09-2017
24-09-2017
20.00-22.00
09.15-22.00
09.15-11.45
Triangle Squares


Haus Patmos
Patmosweg 60
57078 Siegen



A2


 Paul Bristow
 Edith Heitger
 
22-09-2017
24-09-2017
20.00-23.00
12.00-21.00
10.00-14.00

Örebro Squaredancers

23rd Örebro Country Jamboree

Risberska Skolan
Örebro



B-M-P-A1-A2


 Charlie Robertson
 Ingvar Pettersson
 Stefan Sidholm
 Tomas Hedberg
 
13-10-2017
15-10-2017
19.00-22.00
11.00-22.00
10.00-13.00

Paderjumpers

Paderrodeo 2017

Eggelandshalle
Gardeweg 8
33184 Altenbeken

UDSOLGT



B-M-P-A1-A2


 Johnny Preston
 Nils Trottmann
 Thorsten Geppert
 Hans Kabierske
 
24-11-2017
26-11-2017
20.00-22.00
09.15-22.00
09.15-11.45
Triangle Squares


Haus Patmos
Patmosweg 60
57078 Siegen



A1


 Søren Lindergaard
 Joachim Rühenbeck
 
09-12-2017
10-12-2017
09.00-22.00
09.00-15.30
SD-Extended


Ev. Akademie Baden
Dobler Str. 51
76332 Bad Herrenalb



A2-C1


 ?
 
10-02-2018
18-02-2018
.

SD-Arendsee.se

A1-Class woche




A1


 Jens Klusmann
 
18-02-2018
25-02-2018
.

SD-Arendsee.de

A2 intro C1 woche




A2


 Paddy Böhnke
 
09-03-2018
11-03-2018
19.00-22.00
12.00-20.00
11.00-15.00

Western Airport Square Dancers


29:e Western Festival


Djupedalskolan
Mölnlycke



B-M-P-A1-A2-C1-C2


 Ross Howell
 Mathias Alfredsson
 Krister Pettersson
 Henrik Nilsson Siling
 Thomas Bernhed
 Reine Storberg
 Thomas Samuelsson 
 
17-03-2018
18-03-2018
09.00-22.00
09.00-15.30



SD Extended

A2 Extended

Ev.Akademie Baden
Dobler str. 51
76332 Bad Herrenalb



A2


 Ross Howell
 
29-03-2018
02-04-2018
9.30-12.00
14.30-17.30
19.30-21.30

Percolators Germany e. V.

Easter Dance 2018

Ev. Jugendbildungsstätte Koppelsberg
Koppelsberg 12
24306 Plön



A2-C1-C2
3 sale

 Anne Uebelacker
 Bjørn Andersson
 Ron Libby
 
30-03-2018
01-04-2018
.

Örebro Square Dancers

36:e Påskfestivalen

Örebro Universitet
 



M-P-A1-A2-C1-C2


 Jerry Story
 Jack Borgström
 Tomas Hedberg
 Jesper Wilhelmsson
 
26-05-2018
27-05-2018
09.00-22.00
09.00-15.30
SD-Extended


Ev. Akademie Baden
Dobler Str. 51
76332 Bad Herrenalb



 A2


 Eric Henerlau
 
01-06-2018
03-06-2018
11.00-22.00
11.00-20.00
10.00-15.00

Västsam

Square dance Convention Borås 2018

Arena Venue Boråshallen
Bockasjögatan 2
504 30 Borås



B-M-P-A1-A2-C1


 Brian Hotchkies
 Justin Russell
 Tony Oxendine
 Thomas Bernhed
 Jesper Wilhelmsson
 
20-06-2018
23-06-2018
20.00-22.30
10.00-22.30
10.00-22.30
10.00-22.30

Academy for Advanced & Challenge Enthusiasts


Convention 2018


Grand Wayne Convention Center
Fort Wayne
Indiana




A2-C1-C2-C3A-C3B-C4

6 haller

 Sandie Bryant
 Vic Ceder
 Barry Clasper
 Todd Fellegy
 Ross Howell
 Anne Uebelacker
 Ian McConnell
 David Heffron
 
27-06-2018
30-06-2018
.

NSDC

67th National Square Dance Convention

Kansas City
Missouri



M-P-A1-A2-C1-C2


Se hjemmesiden
 
20-07-2018
22-07-2018
.



EAASDC
Motiveters Advanced SD
Tulip Twirlers SDC
Rainbow Strollers SDC

EUROPEAN SQUAREDANCE CONVENTION 2018

Sportscentrum Ookmeer
Dokter Meurerlaan 7
NL-1067 SM Amsterdam


Flyer


Pre-registrering



B-M-P-A1-A2-C1-C2
6 haller

 Thomas Bernhed
 Bjørn Andersson
 Paul Bristow
 Jörg Biewald
 Tomas Machalik
 Maarten Weijers
 Søren Lindergaard
 Neil Whiston
 Nils Trottmann
 Ingvar Pettersson
 Wil Stans
 Frantisek Cermak
 Truus De Jong
 Teresa Hart
 Loet Polak
 Dave Preskitt
 Christian Schidler
 
08-09-2018
15-09-2018
.

SD-Arendsee.de

A2 Woche




A2


 Bronc Wise
 
14-09-2018
16-09-2018
19.00-22.00
11.00-22.00
10.00-13.00

Thunderhill Dancers SDC e. V.

1. Blitz & Donner Special

Donnersberghalle
Obermühle 1
67806 Rockenhause



M-P-A1-A2


 Carsten Nielsen
 Stefan Förster
 Philipp Aff
 
15-09-2018
22-09-2018
.

SD-Arendsee.de

A2 intro C1 woche



A2


 Bronc Wise

 
26-06-2019
29-06-2019
.

nsdc.org

68th National Square Dance Convention

Atlanta
Georgia




M-P-A1-A2-C1-C2


Se hjemmesiden
 
24-07-2019
28-07-2019
14.00-22.00
10.00-22.00
10.00-13.00



Percolators e. V.

IPAC 2019

Sportshallen
Schulstrasse
25355 Barmstedt



P-A1-A2-C1-C2-C3A-C3B-C4

7 haller

TBA
 
     
   
Copyright 2016 Danish Association of American Square Dance Clubs    Vilkår for anvendelse    Om beskyttelse af private oplysninger