21/04/2024
C1
Carsten Nielsen
|
24/04/2024
B-M-P-A1
Per Sørensen
|
05/05/2024
C1
Carsten Nielsen
|
23/05/2024
B-M-P-A1-A2
2 sale
Peter Junker
Mads Nielsen
|
B-M-P-A1
Leif Broch
Per Sørensen
|
P-A1-A2
Johnny Preston
|
15/06/2024
B-M-P-A1-A2
Leif Broch
Per Sørensen
|
15/06/2024
A2-C1
Johnny Preston
|
20/06/2024
B-M-P-A1-A2
2 sale
Maibrit Lydia Eriksen
Oda Daniel
|
C2-C3A-C3B
Vic Ceder
Thomas Bernhed
Jürgen Löder
|
C1-C3A-C4
Vic Ceder
Thomas Bernhed
Jürgen Löder
|
25/07/2024
B-P-C1-C2
3 sale
Carsten Nielsen
Mads Nielsen
Majbrith Eriksen
|
26/07/2024 28/07/2024
15.00-22.00
10.30-21.00
10.00-14.00
B-M-P-A1-A2-C1-C2-Round
5 haller
Piet Walhout
Kevin Lovell
Krister Pettersson
Joachim Rühenbeck
Sven Andréason
Jiri Slaby
Carsten Nielsen
Paul Bristow
Søren Lindergaard
Michael Braithwaite
Judi Read
Susie Rotscheid
Pavel Hosenseidl
Don Casper
|
B-M-P-A1-A2
Leif Broch
Per Sørensen
|
13/09/2024 15/09/2024
19.00-22.00
13.00-21.00
09.30-14.00
C2
Vic Ceder
|
05/10/2024 06/10/2024
B-M-P-A1-A2-C1
3 haller
Robert Milestad
Jack Borgström
Mads Nielsen
Majbrith Eriksen
|
Stoholm Square Dance Club
Efterårsdans
Stoholm Vandrehjem
Søndergade 56
7850 Stoholm
Vis på Google Maps
|
26/10/2024
B-M-P-A1
Leif Broch
Christian Wilckens
|
02/11/2024
P-A1-A2-C1-C2
3 sale
Joachim Rühenbeck
Mathias Alfredsson
Søren Lindergaard
Carsten Nielsen
|
Nørresundby Square Dance Club
Mortensdans
Gl. Lindholm Skole, multihallen og cafe
Lindholmsvej 65
9400 Nørresundby
Vis på Google Maps
|
08/12/2024
P-A1-A2
Hanna Tenenbaum
|
Østjysk Square Dance Club
Nytårsdans
Festsalen, Hadsten Skole
Hadbjergvej 12
8370 Hadsten
Vis på Google Maps
P-A1-A2-C1
Carsten Nielsen
|
Brønderslev Square Dance Forening
Brønderslev Vinterdans
Hedegårdsskolen
Nordens Allè 56
9700 Brønderslev
Vis på Google Maps
|
18/01/2025
B-M-P-A1
Christian Wilckens
Einar Sølvsten
|
01/02/2025
B-M-P-A1-A2
Nils Trottmann,
Ulli Hantke
|
Stoholm Square Dance Club
Vinterferiedans
Stoholm Vandrehjem
Søndergade 56
7850 Stoholm
Vis på Google Maps
|
02/03/2025
|
Brønderslev Square Dance Forening
The Støvledans
TBA
|
19.00-22.00
09.30-21.30
09.30-12.30
Østjysk Square Dance Club
Påskedans
Tranum Strand Kursus & Feriecenter
Strandvejen 83
9460 Brovst
Vis på Google Maps
|
29/05/2025
Nordjysk Convention
Trail End Dance
Sæby Fritidscenter
Sæbygårdvej 32
9300 Sæby
Vis på Google Maps
|
30/05/2025 01/06/2025
15:00-22.00
10:30-21:00
10:00-14:00
Nordjysk Convention
Danish Convention 2025
Sæby Fritidscenter
Sæbygårdvej 32
9300 Sæby
Vis på Google Maps
|
Østjysk Square Dance Club
Sommerdans
Festsalen, Hadsten Skole
Hadbjergvej 12
8370 Hadsten
Vis på Google Maps
|
Penguins Denmark
Summerdance 2025
Tranum Strand Kursus & Feriecenter
Strandvejen 83
9460 Brovst
Vis på Google Maps
C1-C2-C3A-C3B-C4
Vic Ceder
Saundra Bryant
Thomas Bernhed
|
Østjysk Square Dance Club
Sensommerdans
Festsalen, Hadsten Skole
Hadbjergvej 12
8370 Hadsten
Vis på Google Maps
|
19.00-22.00
13.00-21.00
09.30-14.00
The Diamond
21th Challenge Dans
Mellervangskolen, gymnastiksalen
Bodumsvej 5
9220 Ålborg Øst
Vis på Google Maps
C2
Vic Ceder
|
04/10/2025 05/10/2025
Hedens Squaredansere
Dans på Heden - 25 års jubilæum
Heide Tanz - 25 Jahre Jubilæum
Hyldegårdshallerne
Hyldgårds Alle 9
7430 Ikast
Vis på Google Maps
B-M-P-A1-A2-C1
Nils Trottmann,
Hunter Keller
+ 2 mere
|
Stoholm Square Dance Club
Efterårsdans
Stoholm Vandrehjem
Søndergade 56
7850 Stoholm
Vis på Google Maps
|
Djurs Square dance Club
Djurs Vinterdans
Rosmus Skole
Bispemosevej 5
8444 Balle
Vis på Google Maps
|
Sydjysk Square Dance Kolding
Koldinghusdans
Arena Syd, Vandrup Kultur- & Fritidscenter
Idrætsvej 3
6580 Vamdrup
Vis på Google Maps
|
Penguins Denmark
Summerdance 2026
Tranum Strand Kursus & Feriecenter
Strandvejen 83
9460 Brovst
Vis på Google Maps
C1-C2-C3A-C3B-C4
Vic Ceder
Thomas Bernhed
+ one more
|