21 July 2018
Login     
       
 
 
18/07/2018
22/07/2018

.

 

Penguins

 

Summerdance 2018

 

Tranum Strand

Strandvejen 83

9460 Brovst

 

 

 

 

C2-C3A-C3B

 

 Todd Fellegy

 Ross Howell

 Saundra Bryant

 
15/09/2018

11.00-18.00

 

Fynske Round & Square Dancers

 

H. C. Andersen Dans

 

Agedrup Skole

Brolandsvej 16

5320 Agedrup

 

 

 

 

M-P-A1-A2

2 sale

 

 Marten Weijers

 Tommy P. Larsen

 
28/09/2018
30/09/2018

18.00-22.00
13.00-21.00
09.30-13.00

 

The Diamond

15th Challenge Dance

Byplanvejens skole
Byplanvej 2
9210 Aalborg SØ

Please, register in advance.
 

 


 

 

C2-C3A-C3B

 Barry Clasper
 Ian McConnell

 

 
06/10/2018
07/10/2018

.

Granny's Square Dancers

 

Autumn Dance 2018

 

TBA

 

 

 

 

 

P

 

TBA

 
06/10/2018
07/10/2018

12.00-21.00

10.30-14.00

Hedens squaredansere

 

Dans på Heden

 

Heide-Tanz

 

Hyldgårds hallerne

Hyldgårds Allé 9

7430 Ikast

 

 

 

B-M-P-A1-A2-C1

3 lokaler

 

 Nils Trottmann

 Jaden Frigo

 Leif Broch

 Mads Nielsen

 
20/10/2018

13.00-18.00

Ocean City Square Dancers

 

Fødselsdagsdans

 

Solrød Gl. Skole

Højagervænget 33

2680 Solrød

 

 

 

P-A1-A2

 

 Martin Jansson

 Roger Persson

 Annika Persson

 
27/10/2018

13.00-18.30

Djurs Square Dance Club

 

Løvfaldsdans

 

Rosmus Skole

Bispemosevej 5

8444 Balle

 

 

 

M-P-A1

 

 Einar Sølvsten

 Leif Broch

 
03/11/2018

13.00-19.00

Sydjysk Square Dance Kolding

 

Koldinghusdans

 

Arena Syd

Idrætsvej 3

6580 Vamdrup

 

 

 

M-P-A1-A2-C1

 

 Christer Bern

 Frank Barthelt

 Christian Wilckens

 
17/11/2018

13.00-20.00

Join Hands Horsens

 

Jailhouse Dance

 

Østerhåbskolen

Søndre Torstedvej 1

8700 Horsens

 

 

 

B-M-P-A1-A2-C1

3 sale

 

 Bjørn Andersson

 Henning Pedersen

 Carsten Toldbod

 
02/02/2019
03/02/2019

13.30-20.00

13.30-16.30

Funny Squares

 

Special Funny Festival

 

Dalby Forsamlingshus

Karisevej 66, Dalby

4690 Haslev

 

 

 

M-P-A1-A2

 

 Jerry Jestin

 Tommy P. Larsen

 
22/02/2019
23/02/2019

18.30-22.00

10.30-18.00

Bredballe Square Dancers

 

21. Windmill Dance

 

DGI-Huset

Willy Sørensens plads 5

7100 Vejle

 

HUSK TILMELDING

 

 

 

A1-A2-C1-C2

2 haller

 

 Bjørn Andersson

 Søren Lindergaard

 
02/03/2019
03/03/2019

11.00-17.30

11.00-16.00

Fredensborg Square Dance Club

 

FSDC 30 års Fødselsdagsdans

 

FSDC 30 years anniversary dance

 

Nivå Skole Syd

Niverødvej 38

2990 Nivå

 

HUSK TILMELDING

 

PLEASE REGISTRATE

 

 

 

Lørdag: A2-C1-C2

Søndag: C1-C2

 

 Nils Trottmann

 Bjørn Andersson

 Søren Lindergaard

 
23/03/2019

13.30-20.00

Vordingborg Square Dance Club

 

Goose Tower Dance

 

Gåsetårnsskolen, afd. Iselinge

Chr. Richardtsvej 33

4760 Vordingborg

 

 

 

P-A1-A2

 

 Bjørn Andersson

 
23/03/2019

11.00-17.00

Østjysk Square Dance Club

 

29. Forårsfestival

 

Gjern Kultur- og Idrætscenter

Skovvejen 6

8883 Gjern

 

 

 

P-A1-A2-C1-C2

2 sale

 

 Carsten Nielsen

 Jack Borgström

 
17/04/2019
19/04/2019

19.00-22.00

09.30-21.30

09.30-12.30

Østjysk Square Dance Club

 

6. Påskedans

 

Tranum Strand Kursus- og Feriecenter

Strandvejen 83

9460 Brovst

 

 

 

A2-C1-C2

3 sale

 

 Carsten Nielsen

 Michael Kellogg

 Thomas Bernhed

 
24/05/2019
26/05/2019

12.30-16.30 - 18.00-21.30

11.00-18.00

10.00-14.00

Roskilde Square & Linedance Club

 

Challengestævne 2019

 

Klublokalerne

Præstemarksvænge 10F

4000 Roskilde

 

HUSK TILMELDING

 

 

 

Fredag 12.30-16.30 C3A

 

 Ian McConnell

 

C1-C2

2 sale

 

 Ian McConnell

 Bjørn Andersson

 
30/05/2019

19.00-22.00

Nordjysk Convention

 

Trail end dance

 

Sæby Fritidscenter

Sæbygaardsvej 32

9300 Sæby

 

 

 

M-P-C2

 

 
31/05/2019
02/06/2019

17.00-22.00

13.00-21.30

10.00-14.00

 

Nordjysk Convention

 

28th Danish Convention

 

Sæby Fritidscenter

Sæbygaardsvej 32

9300 Sæby

 

 

 

B-M-P-A1-A2-C1

4 haller

 

 Hunter Keller

 Paul Bristow

 Jerry Jestin

 Carsten Nielsen

 Bjørn Andersson

 
30/10/2020
01/11/2020

.

Roskilde Square & Linedance Club

Challengestævne

Klublokalerne
Præstemarksvænge 10F
4000 Roskilde

 

 


C1-C2-C3A

TBA

 

 
29/10/2021
31/10/2021

12.00-16.30
18.00-21.30
11.00-18.00
10.00-14.00

Roskilde Square & Linedance Club

Challengestævne

Klublokalerne
Præstemarksvænge 10F
4000 Roskilde

 

 


C1-C2-C3A

TBA

 

 
28/10/2022
30/10/2022

12.30-16.30
18.00-21.00
11.00-18.00
10.00-14.00

Roskilde Square & Linedance Club

Challengestævne C1-C2-C3A

Klublokalerne
Præstemarksvænge 10F
4000 Roskilde

 

 


C1-C2-C3A

TBA

 

 
     
   
Copyright 2017 Danish Association of American Square Dance Clubs    Terms Of Use    Privacy Statement