15 December 2017
Login     
       
 
 
28/12/2017

19.00-21.45

Roskilde Square & Linedance Club


Nytårsdans 2017


Klublokalerne
Præstemarksvej 10F
4000 Roskilde

 

 


M-A1-A2

 Bjørn Andersson

 

 
06/01/2018

12.00-18.00

Trade By Square Dancers

 

Gribskovdansen

 

Nordstjerneskolen

Boagervej 26

3200 Helsinge

 

 

 

M-P-A1-A2

2 sale

 

 Søren Lindergaard

 Anne-liz Buntzen

 Finn E. Sørensen

 
20/01/2018
12.00-18.00

Næstved Square Dancers

Troldedans

Hallen ved Ellebækskolen, afdeling Kildemark
4700 Næstved



M-P-A1


 Henrik Nilsson
 
26/01/2018
19.00-21.45

Sydkystens Square Dancers

Fredagsdans

Strandgårdskolen, multisalen
Ishøj Søvej 200
2635 Ishøj



P-A1-A2


 Tommy P. Larsen
 
03/02/2018

13.30-20.00

Funny Squares

Funny Festival # 7

Dalby Forsamlingshus
Karisevej 66, Dalby
4690 Haslev

 

HUSK TILMELDING

 

 


M-P-A1

 Stefan Förster

 Tommy P. Larsen

 

 
17/02/2018
18/02/2018

10.00-18.30

11.00-15.00

Roskilde Square & Linedance Club

 

Valentinedans

 

Klublokalerne

Præstemarksvej 10F

4000 Roskilde

 

 

HUSK TILMELDING

 

 

 

Lørdag 10.00-12.00; M-P

12.30-18.30; A1-A2-C1

2 sale

 

Søndag; C1-C2

2 sale

 

 Jesper Wilhelmsson

 Bjørn Andersson

 
03/03/2018

11.00-17.30

Fredensborg Square Dance Club

 

Fødselsdagsdans

 

Nivå Skole Syd, tigersalen

Niverødvej 38

2990 Nivå

 

 

 

A1-A2-C1

 

 Søren Lindergaard

 Charlie Robertson

 
17/03/2018
13.30-20.00

Vordingborg Square Dance Club

Goose Tower Dance

Gåsetårnsskolen, afd. Iselinge
Chr. Richardtsvej 33
4760 Vordingborg




P-A1-A2


 Paddy Böhnke
 
23/03/2018
19.00-22.00

Sydkystens Square Dancers

Fredagsdans

Strandgårdskolen, multisalen
Ishøj Søvej 200
2635 Ishøj




P-A1-A2


 Thomas Samuelsson
 
21/04/2018

.

Sydkystens Square Dancers

 

Fødselsdagsdans

 

Strandgårdsskolen, multisalen

Ishøj Søvej 200

2635 Ishøj

 

 

 

P

 

TBA

 
25/05/2018
27/05/2018

12.30-16.30 - 18.00-21.30

11.00-18.00

10.00-14.00

Roskilde Square & Linedance Club

 

Challenge stævne 2018

 

Challenge dance 2018

 

Roskilde Square-&Linedance Club

Præstemarksvej 10F

4000 Roskilde

 

HUSK TILMELDING

 

 

 

Fredag 12.30-16.30 C3A

 Thomas Bernhed

 

C1-C2

2 sale

 

 Thomas Bernhed

 Bjørn Andersson

 
08/06/2018
10/06/2018
17.00-22.00
13.00-21.30
10.00-14.00

Hedens Squaredansere


27th Danish Convention


Hyldgårdsskolen
Hyldgårds Alle 9
7430 Ikast



B-M-P-A1-A2-C1

4 haller

 Ken Ritucci
 James Wyatt
 Robert Milestadt
 Freddie Ekblad
 Søren Lindergaard
 Carsten Toldbod
 Mads Nielsen

 
30/09/2018

10.30-

DAASDC REGION ØST

 

Region Øst møde

 

TBA

 

HUSK TILMELDING

 

 

 

Finn Sørensen

 
06/10/2018
07/10/2018

.

Granny's Square Dancers

 

Autumn Dance 2018

 

TBA

 

 

 

 

 

P

 

TBA

 
24/05/2019
26/05/2019

12.30-16.30 - 18.00-21.30

11.00-18.00

10.00-14.00

Roskilde Square & Linedance Club

 

Challengestævne 2019

 

Klublokalerne

Præstemarksvej 10F

4000 Roskilde

 

HUSK TILMELDING

 

 

 

Fredag 12.30-16.30 C3A

 Ian McConnell

 

C1-C2

2 sale

 

 Ian McConnell

 Bjørn Andersson

 
30/10/2020
01/11/2020
.

Roskilde Square & Linedance Club

Challengestævne

Klublokalerne
Præstemarksvej 10F
4000 Roskilde




C1-C2-C3A


TBA
 
29/10/2021
31/10/2021
12.00-16.30
18.00-21.30
11.00-18.00
10.00-14.00

Roskilde Square & Linedance Club

Challengestævne

Klublokalerne
Præstemarksvej 10F
4000 Roskilde




C1-C2-C3A


TBA
 
28/10/2022
30/10/2022
12.30-16.30
18.00-21.00
11.00-18.00
10.00-14.00

Roskilde Square & Linedance Club

Challengestævne C1-C2-C3A

Klublokalerne
Præstemarksvej 10F
4000 Roskilde



C1-C2-C3A


TBA
 
     
      
Copyright 2017 Danish Association of American Square Dance Clubs    Terms Of Use    Privacy Statement