Danseliste DANMARK


 

25/09/2022

11.00-16.00

Østjysk Square Dance Club

 

Søndagsdanse

 

Hadsten Skole, festsalen

 

Show on map

 

 

 

C1

 

 Carsten Nielsen

 

25/09/2022

10.00-13.00

Roskilde Square & Linedance Club

 

REGION ØST MØDE

 

Hedegårdenes Skole

københavnsvej 34

4000 Roskilde

 

Show on map

 

.

 

01/10/2022
02/10/2022

12.00-21.00

10.30-14.00

Hedens Squaredansere

 

Dans på Heden

 

Heide Tanz

 

Hyldgård Skolen

Hyldgårds Alle 9

7430 Ikast

 

Show on map

 

 

 

 

 

B-M-P-A1-A2-C1

 

 Justin Russell

 Paddy Böhnke

 Mads Nielsen

 Majbrith Eriksen

 

01/10/2022

10.00-11.30

REGION VEST

 

KOORDINERINGSMØDE VEST

 

Hyldgårds Skolen

Hyldgårds Allé 9

7430 Ikast

 

Show on map

 

.

 

09/10/2022

11.00-16.00

Østjysk Square Dance Club

 

Søndagsdanse

 

Hadsten Skole, festsalen

 

Show on map

 

 

 

C2

 

 Carsten Nielsen

 

18/10/2022

19.00-21.45

Stoholm Square Dance Club

 

Hyggedans

 

Stoholm Vandrehjem

Søndergade 56

Stoholm

 

Show on map

 

 

 

B-M-P-A1

2 sale

 

 Tommie Jørgensen

 Majbrith Eriksen

 

21/10/2022

19.00-

Silkeborg Modern Square Dance

 

Fredags Hyggedans

 

Lunden

Vestergade 74

Silkeborg

 

Show on map

 

 

 

 

A1-A2

 

 Einar Sølvsten

 

23/10/2022

11.00-16.00

Østjysk Square Dance Club

 

C-1 Light

 

Hadsten Skole, festsalen

 

Show on map

 

 

 

C1

 

 Carsten Nielsen

 

29/10/2022

13.00-18.30

Djurs Square dance Club

 

Løvfaldsdans 2022

 

Rosmus Skole

Bispemosevej 5

8444 Balle

 

Show on map

 

 

 

M-P-A1

 

 Leif Broch

 Einar Sølvsten

 

05/11/2022

13.00-21.00

Join Hands Horsens

 

Jail House Dance

 

Jail House Tanz

 

Hotel Pejsegården

Søndergade 112

8740 Brædstrup

 

Show on map

 

 

 

 

B-M-P-A1-A2

2 sale

 

 Nils Trottmann

 Søren Lindergaard

 

05/11/2022

13.00-17.00

Ocean City Square Dancers

 

Fødselsdagsdans

 

Solrød Gammel Skole

Højagervænget 33

2680 Solrød

 

Show on map

 

 

 

A1-A2

 

 Peter Junker

 

13/11/2022

11.00-16.00

Østjysk Square Dance Club

 

Søndagsdanse

 

Hadsten Skole, festsalen

 

Show on map

 

 

 

C1

 

 Carsten Nielsen

 

11/12/2022

13.00-17.30

Vordingborg Square Dance Club

 

Adventsdans

 

Adventstanz

 

Gåsetårnsskolen, afd. Iselinge

Chr. Richardtsvej 33

4760 Vordingborg

 

Show on map

 

 

 

 

P-A1-A2

 

 Stefan Carlsson

 

08/01/2023

13.00-17.00

Østjysk Square Dance Club

 

Nytårsdans 2023

 

Hadsten Skole, festsalen

Hadbjergvej 12

8370 Hadsten

 

Show on map

 

 

 

M-P-A1-A2

 

 Carsten Nielsen

 Søren Lindergaard

 

28/01/2023

12.00-18.00

Næstved Square Dancers

 

Troldedans 2023

 

Ellebækskolen, afd. Kildemark

Kildemarksvej 67

4700 Næstved

 

Show on map

 

 

 

P

 

 Di Green

 

04/02/2023

13.00-21.00

Big River Squaredance Club

 

25 års Jubilæum

 

25 -jährige Vereinsjubiläum

 

Idrætscenter Vest

Mozartsvej 5

7500 Holstebro

 

Show on map

 

 

 

 

 

 

B-M-P-A1-A2

 

 Nils Trottmann

 Ulli Hantke

 Mads Nielsen 

 

26/03/2023

11.00-17.00

Østjysk Square Dance Club

 

33. Forårsfestival

 

Hadsten Skole, festsalen

Hadbjergvej 12

8370 Hadsten

 

Show on map

 

 

 

P-A1-A2-C1

2 sale

 

 Carsten Nielsen

 Majbrith Eriksen

 

05/04/2023
07/04/2023

.

Østjysk Square Dance Club

 

10. Påskedans

 

Tranum Strand Kursus- & Feriecenter

Strandvejen 83

9460 Brovst

 

Show on map

 

 

 

A2-C1-C2

3 sale

 

 Carsten Nielsen

 Michael Kellogg

 Thomas Bernhed

 

16/04/2023

13.00-17.00

Brønderslev Squaredance Forening

Frederikshavn Square Dance Club

Nørresundby Square Dance Club

 

Kræftensbekæmpelsesdans

 

Maskinhallen

Skolegade 8

9900 Frederikshavn

 

 

 

 

 

B-M-P-A1-A2

 

 Henning A. Pedersen

 Per Sørensen

 

15/05/2023

19.00-22.00

Nordjysk Convention

 

Trail End Dance

 

Spektrum Sæby

Sæbygaardvej 32

9300 Sæby 

 

Show on map

 

 

 

C2

 

 Carsten Nielsen

 

18/05/2023

19.00-22.00

Nordjysk Convention

 

Trail End Dance

 

Spektrum Sæby

Sæbygaardvej 32

9300 Sæby 

 

Show on map

 

 

 

M-P

 

 Per Sørensen

 Majbrith L. Eriksen

 Leif Broch

 

19/05/2023
21/05/2023

17.00-22.00

13.00-21.30

10.00-14.00

Nordjysk Convention

 

DANISH CONVENTION 2023

 

Spektrum Sæby

Sæbygårdsvej 32

9300 Sæby

 

 

Show on map

 

 

 

B-M-P-A1-A2-C1

4 haller

 

 Dee Dee Dougherty - Lottie

 Hunter Keller

 Stefan Sidholm

 Carsten Nielsen

 Henning Pedersen

 

 

02/06/2023
04/06/2023

.

Square Dance på Toppen

 

Camping Squaredance

 

DCU Camping Ålbæk Strand

 

 

 

 

 

B-M-P-A1

 

 Leif Broch

 Per Sørensen

 

15/07/2023
19/07/2023

.

Penguins Denmark

 

Summerdance 2023

 

 

Tranum Strand Kursus & Feriecenter

Strandvejen 83

9460 Brovst

 

Show on map

 

 

 

C2-C3A-C3B

 

 Vic Ceder

 Saundra Bryant

 Thomas Bernhed

 

19/07/2023
23/07/2023

.

Penguins Denmark

 

Summerdance 2023

 

 

Tranum Strand Kursus & Feriecenter

Strandvejen 83

9460 Brovst

 

Show on map

 

 

 

C1-C3A-C4

 

 Vic Ceder

 Saundra Bryant

 Thomas Bernhed

 

13/07/2024
21/07/2024

.

Penguins Denmark

 

Summerdance 2024

 

 

Tranum Strand Kursus & Feriecenter

Strandvejen 83

9460 Brovst

 

Show on map

 

 

 

C1-C2-C3A-C3B-C4

 

 Vic Ceder

+ 2 more

 

12/07/2025
20/07/2025

.

Penguins Denmark

 

Summerdance 2025

 

 

Tranum Strand Kursus & Feriecenter

Strandvejen 83

9460 Brovst

 

Show on map

 

 

 

C1-C2-C3A-C3B-C4

 

 Vic Ceder

+ 2 more

Tilmelding af dansearrangement


Dansearrangement til koordinator/listen:

Udfyld formular
Tryk ”SEND”
Online tilmelding foretrækkes.
Husk at sende flyer til Koordinatoren



Tilmeld herunder:
Region VEST     Region ØST