Bestyrelse




 
Formand / President
 

Lotte Krogh Vangsgaard
Revlingestien 11
DK 9440 Aabybro
Tlf. +45 40 84 84 05

E-mail: 
president@squaredancedanmark.dk
The Diamond




 
Kasserer / Treasurer
Næstformand / Vicepresident

 

Svend-Erik Mosegård Hansen
Skolevænget 16, Isenvad
DK 7430 Ikast
Tlf. +45 97 14 01 20
Tlf. +45 24 66 47 74

E-mail: 
treasurer@squaredancedanmark.dk
vicepresident@squaredancedanmark.dk
Hedens Squaredansere




   
Sekretær / Secretary
 

Kristen Foged
Bjerrebyvej 115, Tåsinge
DK 5700 Svendborg
Tlf. +45 40 18 18 51

E-mail: 
secretary@squaredancedanmark.dk
Fyn Square Dance Club




 
Bestyrelsesmedlem / Boardmember
 

Preben Hansen
Vættehøjen 43
4700 Næstved
Tlf. +45 21 78 55 73

E-mail: 
boardmember@squaredancedanmark.dk
Vordingborg Square Dance Club




 
Bestyrelsesmedlem / Boardmember
 

Birgitte Knak-Nielsen
Damgårdsvej 6
3660 Stenløse
Tlf. +45 61 81 31 30

E-mail: 
boardmember2@squaredancedanmark.dk
Hillerød Square Dancers




 
1. Bestyrelsessuppleant
 

Jens Ole Jensen
Havrevænget 19
7500 Holstebro
Tlf. +45 20 16 86 97

E-mail: 
suppleant1@squaredancedanmark.dk

Big River Squaredance Club




 
2. Bestyrelsessuppleant
 

Karen Sørensen
Havne Alle 3, 3.sal
DK 8700 Horsens
Tlf. +45 41 58 15 72

E-mail: 
suppleant2@squaredancedanmark.dk

Join Hands Horsens

Revisorer




 
Revisor 1

Johnny Aagaard Jensen
Bechsmindevej 44
DK 8700 Horsens
Tlf. +45 75 64 10 50

E-mail: 
revisor1@squaredancedanmark.dk
Join Hands Horsens




 
Revisor 2

Vivi Østergaard
Hesselbækvej 18
8850 Bjerringbro
+45 30 16 06 96

E-mail: 
revisor2@squaredancedanmark.dk
Østjysk Square Dance Club




 
Revisor suppleant

Henning Thomsen
Polluxvej 13
7000 Fredericia
+45 25 60 98 48

E-mail: 
revisorsuppleant@squaredancedanmark.dk
Sydjysk Square Dance Kolding


Øvrige


 
Koordinator Region Vest (Jylland og Fyn)
 

Birger Rind
Håndværkervej 42
DK 8600 Silkeborg
Tlf. +45 30 40 28 05
E-mail: 
regionvest@squaredancedanmark.dk
Silkeborg Modern Square Dance



Koordinator Region Øst (Sjælland og Bornholm)
 

Finn E. Sørensen
Bjørnebakken 20
DK 3400 Hillerød
Tlf. +45 25 32 33 40

E-mail: 
regionoest@squaredancedanmark.dk
Trade By Square Dancers




 
Webmaster - Danselister

Jan Hansen
Lilliendalsvej 34
DK 2600 Glostrup
Tlf. +45 29 72 13 16

E-mail: 
webmaster@squaredancedanmark.dk
Roskilde Square & Line Dance Club




 
Highlights / Web - Vedligehold

- herunder bookingopsætning

Mads Nielsen
Nissumvej 3
DK 7620 Lemvig
Tlf. +45 40 53 49 43

E-mail: 
highlights@squaredancedanmark.dk
Hedens Squaredansere / Big River Squaredance Club