Danse Danmark

 

17-11-2019

11.00-16.00

Østjysk Square Dance Club

 

Søndagsdanse

 

Hadsten Skole, festsalen

Hadbjergvej 12

8370 Hadsten

 

 

 

C1

 

 Carsten Nielsen

 

17-11-2019

13.00-17.00

Sydkystens square Dancers

 

Workshop

 

Strandgårdsskolen

Ishøj Søvej 200

2635 Ishøj

 

 

 

A2

 

 Stefan Carlsson

 

24-11-2019

13.00-17.00

Big River Squarredance Club

 

Plus Party

 

Mejrup Kultur- og Fritidscenter

Elkjærvej 26

Mejrup Holstebro

 

 

 

P

 

 Majbrith Eriksen

 Mads Nielsen

 

24-11-2019

13.00-16.30

Fredensborg Square Dance Club

 

A2 Workshop

 

Nivå Skole Syd, tigersalen

Niverødvej 38

2990 Nivå

 

 

 

A2

 

 Hanna Tenenbaum

 

24-11-2019

13.00-17.00

Sydkystens Square Dancers

 

BMP Dans

 

Strandgårdskolen, multisalen

Ishøj Søvej 200

2635 Ishøj

 

 

 

B-M-P

 

 Finn Gregersen

 Finn E. Sørensen

 

08-12-2019

13.30-18.00

Vordingborg Square Dance Club

 

Adventsdans

 

Adventstanz

 

Gåsetårnsskolen, afd. Iselinge

Chr. Richardstvej 33

4760 Vordingborg

 

 

 

P-A1-A2

 

 Peter Höfelmeyer

 

28-12-2019

13.00-16.30

Roskilde Square & Linedance Club

 

Nytårsdans

 

Præstemarksvænge 10F

4000 Roskilde

 

 

 

P-A1-A2

 

 Thomas Samuelsson

 

05-01-2020

13.00-17.00

Østjysk Square Dance Club

 

Nytårsdans 2020

 

Gjern Kultur- & Idrætscenter

Skovvejen 6

8883 Gjern

 

 

 

M-P-A1-A2

 

 Carsten Nielsen

 Søren Lindergaard

 

12-01-2020

13.00-16.30

Fredensborg Square Dance Club

 

C1 Workshop

 

Nivå Skole Syd, tigersalen

Niverødvej 38

2990 Nivå

 

 

 

C1

 

 Søren Lindergaard

 

18-01-2020

13.00-18.30

Djurs Square Dance Club

 

Vinterdans

 

Rosmus Skole

Bispemosevej 5

8444 Balle

 

 

 

B-M-P-A1-A2

 

 Maibritt Eriksen

 Leif Broch

 Einar Sølvsten

 

18-01-2020

12.00-18.00

Næstved square dancers

 

Troldedans

 

Ellebækskolen, afdeling Kildemark

indgang fra Kærmindevej

4700 Næstved

 

 

 

P

 

 Hanna Tenenbaum

 

19-01-2020

13.30-17.30

Brønderslev Squaredance Forening

 

Vinterdans

 

Hedegårdsskolen

Nordensallé 56

9700 Brønderslev

 

 

 

B-M-P-A1

 

 Henning A. Pedersen

 

02-02-2020

13.00-17.00

Hedens Squaredansere

 

Begynderdans

 

Hjertet

Vestergade 65

7430 Ikast

 

 

 

Begynder-B-M

 

 Mads Nielsen

 Oda Daniel

 

21-02-2020
22-02-2020

18.30-22.00

10.30-18.00

Bredballe Square Dancers

 

1. Windmill Challenge

 

DGI-Huset

Willy Sørensens Plads 5

7100 vejle

 

PROGRAM

 

 

 

C1-C2-C3A

2 haller

 

 Hans Pitters

 Jesper Wilhelmsson

 

23-02-2020

13.00-17.00

Hedens Squaredansere

 

Fasterlavnsdans

 

Hjertet

Vestergade 65

7430 Ikast

 

 

 

Begyndere-M-P-A1-A2

 

 Mads Nielsen

 Lief Broch

 

14-03-2020

11.00-18.00

Fredensborg Square Dance Club

 

Anniversarydance

 

Fødselsdagsdans

 

Nivå Skole Syd

Niverødvej 38

2990 Nivå

 

 

 

P-A1-A2-C1

2 sale

 

 Robert Milestad

 Christer Bern

 

14-03-2020

13.00-20.00

Brønderslev Square dance forening

 

"The Støvledance"

 

Hedegårdsskolen

Nordens Allé 56

9700 Brønderslev

 

 

 

B-M-P-A1

 

 Mads Nielsen

 Henning A. Pedersen

 

15-03-2020

11.00-16.00

Fyn Square Dance Club

 

Forårsdans

 

Aktivitetshuset Holluf pile

Hjulets kvarter 119

5220 Odense SØ

 

 

 

P-A1-A2-C1

 

 Tommy P. Larsen

 

21-03-2020

11.00-17.00

Østjysk Square Dance Club

 

30. Forårsfestival

 

Gjern Kultur- og Idrætscenter

Skovvejen 6

8883 Gjern

 

 

 

M-P-A1-A2-C1

 

 Carsten Nielsen

 Stefan Sidholm

 

04-04-2020

13.00-18.00

Vordingborg Square Dance Club

 

Goose Tower Dance

 

Goose Tower Dance

 

Gåsetårnsskolen, afd. Iselinge

Richardtvej 33

4760 Vordingborg

 

 

 

P-A1-A2

 

 Frank Bathelt

 

08-04-2020
10-04-2020

19.00-22.00

09.30-21.30

09.30-12.30

Østjysk Square Dance Club

 

7. Påskedans

 

Tranum Strand Kursus- & Feriecenter

Strandvejen 83

9460 Brovst

 

 

 

A2-C1-C2

 

 Carsten Nielsen

 Mickael Kellogg

 Tomas Bernhed

 

05-06-2020
07-06-2020

16.00-22.00

13.00-21.30

10.00-14.00

Sydjysk Square Dance Kolding

 

29th Danish Convention

 

Arena Syd

Idrætsvej 3

6580 Vamdrup

 

 

 

B-M-P-A1-A2-C1

 

 Paul Bristow

 Sandie Bryant

 Robert Milestad

 Tommy P. Larsen

 Søren Lindergaard

 Carsten Nielsen

 

28-06-2020

13.00-17.00

Fynske Round & Square Dancers

 

Sommerdans med Johnny Preston

 

Stærmosegårdsvej 51

Odense M

 

 

 

P-A1-A2

 

 Johnny Preston

 

19-09-2020

11.00-18.30

Fynske Round & Square dancers

 

H. C. Andersen Dance

 

TBA

 

 

 

M-P-A1_A2-C1

2 sale

 

 Stefan Sidholm

 Stefan Carlsson

 

 

03-10-2020
04-10-2020

12.00-21.00

10.30-14.00

Hedens Squaredansere

 

Dans på Heden

 

Heide Tanz

 

Hyldgårds Hallerne

Hyldsgårds Allé 9

7430 Ikast

 

 

 

B-M-P-A1-A2-C1

 

 Nils Trottmann

 Paddy Böhnke

 Jack Borgström

 Leif Broch

 Mads Nielsen

 

30-10-2020
01-11-2020

.

Roskilde Square & Linedance Club

Challengestævne

Klublokalerne
Præstemarksvænge 10F
4000 Roskilde

 

 


C1-C2-C3A

TBA

 

 

07-11-2020
08-11-2020

13.00-21.00

10.30-16.00

Join Hands Horsens

 

Jail House Dance & C-special

 

Østerhåbskolen

Søndre Torstedvej 1

8700 Horsens

 

 

 

M-P-A1-A2-C1-C2-C3a

 

 Gary Monday

 Søren Lindergaard

 

11-09-2021

TBA

Vordingborg Square Dance Club

 

Goose Tower 20 års fødselsdag

 

Gåsetårnsskolen, afd. Islinge

Chr. Richardsvej 33

4760 Vordingborg

 

 

 

P-A1-A2

 

TBA

 

29-10-2021
31-10-2021

12.00-16.30
18.00-21.30
11.00-18.00
10.00-14.00

Roskilde Square & Linedance Club

Challengestævne

Klublokalerne
Præstemarksvænge 10F
4000 Roskilde

 

 


C1-C2-C3A

TBA

 

 

28-10-2022
30-10-2022

12.30-16.30
18.00-21.00
11.00-18.00
10.00-14.00

Roskilde Square & Linedance Club

Challengestævne C1-C2-C3A

Klublokalerne
Præstemarksvænge 10F
4000 Roskilde

 

 


C1-C2-C3A

TBA

 

Tilmelding af dansearrangement


Dansearrangement til koordinator/listen:

Udfyld formular
Tryk ”SUBMIT”
Online tilmelding foretrækkes.
Evt. send mail til Koordinator
Husk at medsende flyer. Evt. eftersende.


Tilmeld HER

Bestilling af tilmeldingsmodul



Modul til forhåndstilmelding af dansere.

Udfyld formular
Tryk ”SUBMIT”
I modtager snarest et LINK til indsættelse på Flyer/hjemmeside
Ønskes LINK på danselisten her: Vælg ”JA” i formular.
Det gør modulet:
Sender en mail med oplysninger til mailadressen i formularen og KOPI til danseren.
Det gør modulet IKKE:
Beregner ikke priser.
Laver ikke en samlet rapport.
I skal selv optælle og registrere. Brug Excel el.lign.


Få modul HER