Danseliste DANMARK


 

22/10/2021

18.00-22.00

Silkeborg Modern Square Dance

 

Fredags efterårsdans

 

Medborgerhuset Lunden, sal 1

Vestergade 74

8600 Silkeborg

 

    

 

 

 

A1-A2

 

 Peter Junker

 

07/11/2021

11.00-16.00

Østjysk Square Dance Club

 

Søndagsdanse

 

Hadsten Skole, festsalen

Hadsten

 

 

 

C2

 

 Carsten Nielsen

 

28/11/2021

11.00-16.00

Østjysk Square Dance Club

 

Intensiv C1 undervisning

 

Hadsten skole, festsalen

Hadbjergvej 12

8370 Hadsten

 

 

 

C1

 

 Carsten Nielsen

 

12/12/2021

13.30-18.00

Vordingborg Square Dance Club

 

Adventsdans

 

Gåsetårnsskolen, afd. Iselinge

Chr. Richardtsvej 33

4760 Vordingborg

 

 

 

P-A1-A2

 

 Einar Sølvsten

 

09/01/2022

13.00-17.00

Østjysk Square Dance Club

 

Nytårsdans 2022

 

Gjern Kultur- & Idrætscenter

Skovvejen 6

8883 Gjern

 

 

 

M-P-A1-A2

 

 Carsten Nielsen

 Søren Lindergaard

 

29/01/2022

12.00-18.00

Næstved Square Dancers

 

Troldedans 2022

 

Ellebækskolen, Afdeling Kildemark

Kildemarksvej 67

4700 Næstved

 

 

 

P

 

 Di Green

 

12/02/2022

13.00-18.30

Roskilde Square & Linedance Club

 

Valentinedans 2022

 

Hedegårdenes Skole

Københavnsvej 34

4000 Roskilde

 

 

 

A1-A2-C1

 

TBA

 

05/03/2022

11.00-17.00

Fredensborg Square Dance Club

 

Fødselsdagsdans

 

Nivå Skole Syd

Niverødvej 38

2990 Nivå

 

 

 

A2-C1

2 sale

 

 Carsten Nielsen

 Søren Lindergaard

 

13/03/2022

13.00-17.00

Join Hands Horsens

 

Søndagsdans

 

Horsens Byskole, multisalen

Kildegade 25

8700 Horsens

 

 

 

B-M-P-A1-A2

 

 Einar Sølvsten

 Hans Jørgen Bugge

 

20/03/2022

.

DAASDC

 

ÅRSMØDE

 

TBA

 

 

.

 

26/03/2022

11.00-17.00

Østjysk Square Dance Club

 

32. Forårsfestival

 

Gjern Kultur- & Idrætscenter

Skovvejen 6

8883 Gjern

 

 

 

P-A1-A2-C1

2 sale

 

 Carsten Nielsen

 Stefan Sidholm

 

02/04/2022

13.00-18.00

Vordingborg Square Dance Club

 

Goose Tower Dance

 

Gåsetårnsskolen, afd. Iselinge

Chr. Richardsvej 33

4760 Vordingborg

 

 

 

P-A1-A2

 

 Peter Junker

 

13/04/2022
15/04/2022

.

Østjysk Square Dance Club

 

9. Påskedans

 

Tranum Strand Kursus & Feriecenter

Strandvejen 83

9460 Brovst

 

 

 

A2-C1-C2

 

 Michael Kellogg

 Thomas Bernhed

 Carsten Nielsen

 

10/06/2022
12/06/2022

.

Ocean City Square Dancers

Sydkystens Square Dancers

 

DANISH CONVENTION 2022

 

Ishøj Idræts & Fritidscenter

Vejledalen 17

2635 Ishøj

 

 

 

 

 

B-M-P-A1-A2-C1

 

TBA

 

16/07/2022
22/07/2022

.

Penguins Denmark

 

Summerdance 2022

 

 

Tranum Strand Kursus & Feriecenter

Strandvejen 83

9460 Brovst

 

 

 

C1-C3A-C3B

 

TBA

Tilmelding af dansearrangement


Dansearrangement til koordinator/listen:

Udfyld formular
Tryk ”SEND”
Online tilmelding foretrækkes.
Husk at sende flyer til Koordinatoren



Tilmeld herunder:
Region VEST     Region ØST