Danse Danmark

 

18-08-2019

13.00-17.00

Caller´s Society Denmark

 

CSD Dans Øst

 

Strandgårdskolen

Ishøj Søvej 200 A

2635 Ishøj

 

HUSK TILMELDING

 

 

 

M-P-A1

 

 Niels Hviid

 Einar Sølvsten

 

27-08-2019

18.30-21.30

Join Hands Horsens

 

Sommerdans

 

Horsens Byskole

Skolegade 5-7

8700 Horsens

 

 

 

B-M-P-A1-A2

 

 Niels Jørgen Hviid

 Carsten Toldbod

 

28-08-2019

19.00-21.30

Fredensborg Square Dance Club

 

Sommerdans

 

Nivå Skole Syd, tigersalen

Niverødvej 38

Nivå

 

 

 

A2

 

 Hanna Tenenbaum

 

08-09-2019

13.00-17.00

Østjysk Square Dance Club

 

Sensommerdans

 

Skovvejen 6

8883 Gjern

 

 

 

P-A1-A2

 

 Carsten Nielsen

 

15-09-2019

11.00-16.00

Østjysk Square Dance Club

 

Søndagsdanse

 

Hadsten Skole, festsalen

Hadbjergvej 12

8370 Hadsten

 

 

 

C1

 

 Carsten Nielsen

 

20-09-2019

18.00-22.00

Silkeborg Modern Square Dance

 

Fredags Hygge dans

 

Vestergade 74

8600 Silkeborg

 

 

 

M-P-A1-A2

 

 Einar Sølvsten

 Tommie Jørgensen

 

21-09-2019

13.00-20.00

Brønderslev Square Dance Forening

 

Nordjysk Squaredance Festival

 

Hedegårdsskolen

Brønderslev

 

 

 

B-M-P-A1-A2

 

Clubcaller

 

21-09-2019

11.00-18.30

Fynske Round & Square Dancers

 

H. C. Andersen Dans

 

Agedrup Skole

Brolandvej 16

5320 Agedrup

 

 

 

 

M-P-A1-A2-C1

2 sale

 

 Frank Bathelt

 Christer Bern

 

22-09-2019

13.00-16.30

Fredensborg Square Dance Club

 

A2 Workshop

 

Nivå Skole Syd, tigersalen

Niverødvej 38

2990 Nivå

 

 

 

A2

 

 Søren Lindergaard

 

27-09-2019

18.00-22.00

The Diamond

 

A1 - A2 Dance

 

Byplanvejens skole

Byplanvej 2

9210 Aalborg

 

 

 

A1-A2

2 haller

 

 Todd Fellegy

 Carsten Nielsen

 

28-09-2019
29-09-2019

13.00-21.00

09.30-14.00

The Diamond

 

16th Challenge Dance

 

Byplanvejens skole

Byplanvej 2

9210 Aalborg

 

TILMELD HER

 

 

 

C1-C2-C3A

2 haller

 

 Todd Fellegy

 Carsten Nielsen

 

29-09-2019

10.30-13.00

DAASDC region Øst

Næstved Square Dancers

 

REGIONSMØDE

 

Cafe - Sydpolen.eu

Kælderetagen

Parkvej 109

4900 Næstved

 

.

 

05-10-2019
06-10-2019

12.00-21.00

10.30-14.00

Hedens Squaredansere

 

Dans på Heden

 

Heide-Tanz

 

Hyldgårdshallerne

Hyldgårds Allé 9

7430 Ikast

 

 

 

B-M-A1-A2

3 haller

 

 Robert Milestad

 Maarten Weijers

 Leif Broch

 Mads Nielsen

 

19-10-2019

13.00-18.00

Ocean City Square Dancers

 

Fødselsdagsparty

 

Solrød Gamle Skole

Højagervænget 33

2680 Solrød

 

 

 

P-A1-A2

 

 Martin Jansson

 

20-10-2019

11.00-16.00

Østjysk Square Dance Club

 

Søndagsdanse

 

Hadsten Skole, festsalen

Hadbjergvej 12

8370 Hadsten

 

 

 

C2

 

 Carsten Nielsen

 

26-10-2019

13.00-18.30

Djurs Square Dance Club

 

Løvfaldsdans

 

Rosmus Skole

Bispemosevej 5

8444 Balle

 

 

 

B-M-P-A1

 

 Leif Broch

 Einar Sølvsten

 

27-10-2019

13.00-17.00

Fredensborg Square Dance club

 

BMP dans

 

Nivå Skole Syd, tigersalen

Niverødvej 38

2990 Nivå

 

 

 

B-M-P

 

 Hanna Tenenbaum

 

02-11-2019

13.00-19.00

Sydjysk Square Dance Kolding

 

Koldinghusdans

 

Arena Syd

Idrætsvej 3

6580 Vamdrup

 

TILMELDING

 

 

 

M-P-A1-A2-C1

 

 Paul Bristow

 Søren Lindergaard

 Christian Wilckens

 

09-11-2019

13.00-21.00

Frederikshavn Square Dance Club

 

Mortensdans

 

Frydenstrand skole

Buhlsvej 19

9900 Frederikshavn

 

 

 

B-M-P-A1-A2

 

 Henning Pedersen

 Dion Nielsen

 

17-11-2019

11.00-16.00

Østjysk Square Dance Club

 

Søndagsdanse

 

Hadsten Skole, festsalen

Hadbjergvej 12

8370 Hadsten

 

 

 

C1

 

 Carsten Nielsen

 

24-11-2019

13.00-17.00

Big River Squarredance Club

 

Plus Party

 

Mejrup Kultur- og Fritidscenter

Elkjærvej 26

Mejrup Holstebro

 

 

 

P

 

 Majbrith Eriksen

 Mads Nielsen

 

24-11-2019

13.00-16.30

Fredensborg Square Dance Club

 

A2 Workshop

 

Nivå Skole Syd, tigersalen

Niverødvej 38

2990 Nivå

 

 

 

A2

 

 Hanna Tenenbaum

 

24-11-2019

13.00-17.00

Sydkystens Square Dancers

 

BMP Dans

 

Strandgårdskolen, multisalen

Ishøj Søvej 200

2635 Ishøj

 

 

 

B-M-P

 

 Finn Gregersen

 Finn E. Sørensen

 

08-12-2019

13.30-18.00

Vordingborg Square Dance Club

 

Adventsdans

 

Adventstanz

 

Gåsetårnsskolen, afd. Iselinge

Chr. Richardstvej 33

4760 Vordingborg

 

 

 

P-A1-A2

 

 Peter Höfelmeyer

 

05-01-2020

13.00-17.00

Østjysk Square Dance Club

 

Nytårsdans 2020

 

Gjern Kultur- & Idrætscenter

Skovvejen 6

8883 Gjern

 

 

 

M-P-A1-A2

 

 Carsten Nielsen

 Søren Lindergaard

 

12-01-2020

13.00-16.30

Fredensborg Square Dance Club

 

C1 Workshop

 

Nivå Skole Syd, tigersalen

Niverødvej 38

2990 Nivå

 

 

 

C1

 

 Søren Lindergaard

 

18-01-2020

13.00-18.30

Djurs Square Dance Club

 

Vinterdans

 

Rosmus Skole

Bispemosevej 5

8444 Balle

 

 

 

B-M-P-A1-A2

 

 Maibritt Eriksen

 Leif Broch

 Einar Sølvsten

 

14-03-2020

11.00-18.00

Fredensborg Square Dance Club

 

Anniversarydance

 

Fødselsdagsdans

 

Nivå Skole Syd

Niverødvej 38

2990 Nivå

 

 

 

P-A1-A2-C1

 

 Robert Milestad

 Bjørn Andersson

 

15-03-2020

11.00-16.00

Fyn Square Dance Club

 

Forårsdans

 

Aktivitetshuset Holluf Pile

Hjulets Kvarter 119

5220 Odense SØ

 

 

 

P-A1-A2

 

?

 

04-04-2020

13.00-18.00

Vordingborg Square Dance Club

 

Goose Tower Dance

 

Goose Tower Dance

 

Gåsetårnsskolen, afd. Iselinge

Richardtvej 33

4760 Vordingborg

 

 

 

P-A1-A2

 

 Frank Bathelt

 

08-04-2020
10-04-2020

19.00-22.00

09.30-21.30

09.30-12.30

Østjysk Square Dance Club

 

7. Påskedans

 

Tranum Strand Kursus- & Feriecenter

Strandvejen 83

9460 Brovst

 

 

 

A2-C1-C2

 

 Carsten Nielsen

 Mickael Kellogg

 Tomas Bernhed

 

05-06-2020
07-06-2020

16.00-22.00

13.00-21.30

10.00-14.00

Sydjysk Square Dance Kolding

 

29th Danish Convention

 

Arena Syd

Idrætsvej 3

6580 Vamdrup

 

 

 

B-M-P-A1-A2-C1

 

 Paul Bristow

 Sandie Bryant

 Robert Milestad

 Tommy P. Larsen

 Søren Lindergaard

 Carsten Nielsen

 

30-10-2020
01-11-2020

.

Roskilde Square & Linedance Club

Challengestævne

Klublokalerne
Præstemarksvænge 10F
4000 Roskilde

 

 


C1-C2-C3A

TBA

 

 

29-10-2021
31-10-2021

12.00-16.30
18.00-21.30
11.00-18.00
10.00-14.00

Roskilde Square & Linedance Club

Challengestævne

Klublokalerne
Præstemarksvænge 10F
4000 Roskilde

 

 


C1-C2-C3A

TBA

 

 

28-10-2022
30-10-2022

12.30-16.30
18.00-21.00
11.00-18.00
10.00-14.00

Roskilde Square & Linedance Club

Challengestævne C1-C2-C3A

Klublokalerne
Præstemarksvænge 10F
4000 Roskilde

 

 


C1-C2-C3A

TBA

 

Tilmelding af dansearrangement


Dansearrangement til koordinator/listen:

Udfyld formular
Tryk ”SUBMIT”
Online tilmelding foretrækkes.
Evt. send mail til Koordinator
Husk at medsende flyer. Evt. eftersende.


Tilmeld HER

Bestilling af tilmeldingsmodul



Modul til forhåndstilmelding af dansere.

Udfyld formular
Tryk ”SUBMIT”
I modtager snarest et LINK til indsættelse på Flyer/hjemmeside
Ønskes LINK på danselisten her: Vælg ”JA” i formular.
Det gør modulet:
Sender en mail med oplysninger til mailadressen i formularen og KOPI til danseren.
Det gør modulet IKKE:
Beregner ikke priser.
Laver ikke en samlet rapport.
I skal selv optælle og registrere. Brug Excel el.lign.


Få modul HER