Danse Udland

 

13-03-2020
15-03-2020

19.00-22.00

12.00-20.00

11.00-15.00

Western Airport Square Dancers

 

31:e WesternFestivalen

 

Djupendalsskolan

Rullstensvägen 1

435 41 Mölnlycke

 

 

B-M-P-A1-A2-C1-C2

 

 Tony Oxendine

 Jesper Wilhelmsson

 Thomas Bernhed

 Martin Jansson

 

03-04-2020
05-04-2020

19.00-21.00

09.30-21.00

09.30-15.00

Pingvinerna

 

21:e Swedish National Chalenge Convention

 

Nordiska Folkhögskolan Kungälv

Oluf Palmes Väg 1

442 31 Kungälv

 

 

 

 

C1-C2-C3A-C3B

 

 Ross Howell

 Bronc Wise

 Thomas bernhed

 

10-04-2020
12-04-2020

11.00-20.00

11.00-20.00

10.00-13.00

Örebro Squaredancers

 

Påskfestival 2020

 

Club 700

Drottninggatan 42

Örebro

 

 

 

B-M-P-A1-A2-C1

 

 Charlie Robertson

 Jack Borgström

 Jesper Wilhelmsson

 Tomas Hedberg

 

17-04-2020
19-04-2020

.

SD-Extended

 

C1 - A2 extended

 

Ev. Akademie Baden

Dobler Str. 51

76332 Bad Herrenalb 

 

 

 

A2-C1

 

 Jürgen Löder

 

18-04-2020

13.00-21.30

Swinging Pinguins Lübeck e. V.

 

Happy Birthsday 30

 

Grönau - Halle

Am Torfmoor 1

23627 Gross Grönau

 

 

 

M-P

 

 Tomas Hedberg

 

24-04-2020
26-04-2020

18.30-21.45

10.00-22.00

10.00-14.00

Tanger & Reinhard

 

Fourth Texas Classics

 

Sportshalle

Walter-Rothenburg-Weg 37

21035 Hamburg

 

 

 

B-M-P-A1-A2-C1

2 haller

 

 Anne Uebelacker

 Matt Worley

 Johnny Preston

 

 

24-04-2020
26-04-2020

19.30-22.00

14.00-21.00

09.30-11.30

Funny Fish French Riviera

 

20th Special de Square Dance

 

Salle Espace Centre

5 Avenue de Verdun

06800 Cagnes sur Meer

 

 

 

B-M-P-A1-A2

 

 Søren Lindergaard

 

30-04-2020

19.30-00.30

Hamburg SDC

 

Tanz in den Mai

 

Grundschule Nydamer Weg

Nydamer Weg 44

22145 Hamburg

 

 

 

M-P

 

 Christian Reiff

 

01-05-2020
03-05-2020

15.00-22.00

09.00-22.30

09.00-13.00

Karolina SDC Bratislava

 

3rd Slovak Convention

 

Elementary school

Dudova 2

851 02 Bratislava

 

 

 

B-M-P-A1-A2-C1-C2

4 halls

 

SE FLYER

 

15-05-2020
17-05-2020

.

SD-Extended

 

C1-C2 Weekend

 

Ev. Akademie Baden

Dobler Str. 51 

76332 Bad Herrenalb

 

 

 

C1-C2

 

 Sandie Bryant

 

23-05-2020
24-05-2020

11.00-18.00

11.00-17.00

Motiv8´s Square Dance Club

 

Majdans 2020

 

Fruängsgården

Gamla Södertäljevägen 5

Fruängen

 

 

 

C1-C2-C3A

 

 Thomas Bernhed

 

30-05-2020
01-06-2020

13.00-21.30

11.00-21.30

09.00-14.00

Stintfang Square Dancers

 

Hummeldance 2020

 

Sportshalle Wegenkamp

Wegenkamp 7

22527 Hamburg

 

 

 

M-P-A1-A2

 

 Ingvar Petersson

 Søren Lindergaard

 Thorsten Ueckermann

 Jens Harms

 

17-06-2020
20-06-2020

.

www.69nsdc.com

 

69th National Square Dance Convention

 

Spokane

Washington

 

 

 

M-P-A1-A2-C1-C2

 

Se hjemmesiden

 

 

17-06-2020
20-06-2020

.

AACE

 

Convention 2020

 

Grand Wayne Convention Center

Fort Wayne

Indiana

 

 

 

A2-C1-C2-C3A-C3B

 

 Sandie Bryant

 Vic Ceder

 Todd Fellegy

 Barry Clasper

 Anne Uebelacker

 

20-06-2020
21-06-2020

12.30-21.15

11.00-13.00

Yellow Rockers Kiel

 

34. Kieler - Wocke - Dance

 

Berufsbildungszentrum

Westring 100

24114 Kiel

 

 

 

M-P-A1

 

 Maaten Weijers

 Sönke Wilts

 

29-06-2020
05-07-2020

.

IAGSDC

 

Convention 2020

 

Colorado Convention Center

Colorado

 

 

M-P-A1-A2-C1-C2-C3A-C3B-C4

 

 Anne Uebelacker

 Barry Clasper

 Bear Miller

 Deborah Carroll-Jones

 Dayle Hodge

 Gary Monday

 Michael Kellogg

 Sandie Bryant

 Vic Ceder

 

02-07-2020

18.00-22.00

Crazy Flutters SDC

 

TRAIL END DANCE

 

Prästängshallen

John Åkerlundsväg 10A

Sigtuna

 

 

 

B-P-A2

 

 Jack Borgström

 Stefan Sidholm

 

03-07-2020
05-07-2020

12.00-22.00

11.00-21.00

10.00-15.00

Crazy Flutters SDC

 

 

European Square- & Round Dance Convention 2020

 

 

Prâstângshallen

John Åkerlunds vâg 10A

Sigtuna

 

 

 

 

B-M-P-A1-A2-C1-C2

5 Haller

 

 Søren Lindergaard

 Di Green

 Jiri Slaby

 Jack Borgstrôm

 Carsten Nielsen

 Joachim Rühenbeck

 James Wyatt

 Maarten Weijers

 Paddy Böhnke

 Will Stans

 Stefan Sidholm

 

 

16-08-2020
21-08-2020

09.30-12.00

17.00-20.00

Pingvinerna

 

C1 Dans

 

Skotteksgårdens camping

Ulricehamn

 

 

 

C1

 

 Bronc Wise

 

23-08-2020
28-08-2020

09.30-12.00

17.00-20.00

Pingvinerna

 

C2 Dans

 

Skotteksgårdens camping

Ulricehamn

 

 

 

C2

 

 Bronc wise

 

30-08-2020
04-09-2020

09.30-12.00

17.00-20.00

Pingvinerna

 

C3A Dans

 

Skotteksgårdens Camping

Ulricehamn

 

 

 

C3A

 

 Bronc Wise

 

25-09-2020
27-09-2020

.

Triangel Squares

 

C2 Dance Weekend

 

Dorint Parkhotel Siegen

Patmosweg 60 

57078 Siegen

 

 

 

C2

 

 Bronc Wise

 Edith Heiger

 

02-10-2020
05-10-2020

19.00-22.00

10.00-21.00

11.00-18.00

09.30-16.00

Motiv8´s Square Dance Club

 

Oktoberfestivalen 2020

 

Fruängsgården

Gamla Södertäljevägen 5

Fruängen

 

 

 

A2-C1-C2-C3A-C3B

 

 David Heffron

 

09-10-2020
11-10-2020

.

Pader Jumbers e. V.

 

Paderrodeo 2020

 

Eggelandshalle

Gardeweg 8

33184 Altenbeken

 

M-P-A1-A2

 

 Jet Roberts

 Stefan Förster

 Thorsten Geppert

 Hans Kabierske

 

06-11-2020
08-11-2020

.

Triangel Squares

 

C1 Dance Weekend

 

Dorint Parkhotel Siegen 

Patmosweg 60 

57078 Siegen

 

 

 

C1

 

 Jack Borgström

 Edith Heiger

 

20-11-2020
22-11-2020

18.30-21.30

11.00-18.30

10.00-15.00

Pingvinerna

 

Novemberdans

 

Floda Lada

Floda Allé 4

Floda

 

 

 

C1-C2-C3A

 

 David Tesar

 

27-11-2020
29-11-2020

.

Triangel Squares

 

A1 Dance Weekend

 

Dorint Parkhotel Siegen

Patmosweg 60 

57078 Siegen

 

 

 

A1

 

 Nils Trottmann

 Joachim Rühenbeck

 

11-12-2020
13-12-2020

.

SD-Extended

 

C1-C2 Weekend

 

Ev. Akademie Baden

Dobler Str. 51

 76332 Bad Herrenalb

 

 

 

C1-C2

 

 Joachim Rühenbeck

 

27-12-2020
01-01-2021

09.30-12.00

14.30-17.30

19.30-22.00

Percolators Germany e. V.

 

Celebration Dance 2020

 

Ev. Jugendbildungsstätte Koppelsberg

Koppelsberg 12

24306 Plön

 

 

 

C1-C2-C3A-C3B

 

 Todd Fellegy

 Anne Uebelacker

 Michael Kellogg

 Thomas Bernhed

 

 

01-04-2021
05-04-2021

09.30-12.00

14.30-17.30

19.30-21.30

Percolators Germany e. V.

 

Easter Dance

 

Christophorus-Haus ev. luth. Kirche Lübeck

Am Hasselholt 1

23909 Bäk

 

 

 

A2-C1-C2

3 haller

 

 Anne Uebelacker

 Søren Lindergaard

 Sandie Bryant

 

09-04-2021
11-04-2021

.

SD-Extended

 

A2-C1 Weekend

 

Ev. Akademie Baden 

Dobler Str. 51

76332 Bad Herrenalb

 

 

 

A2-C1

 

 Bronc Wise

 

23-06-2021
26-06-2021

.

www.70nsdc.com

 

70th National Square Dance Convention

 

Jackson

Mississippi

 

 

 

M-P-A1-A2-C1-C2

 

Se hjemmesiden

 

01-07-2021
05-07-2021

.

IAGSDC

 

Convention 2021

 

Hyatt Regency Houston

1200 Louisiana St.

Houston, TX 77002

 

 

 

M-P-A1-A2-C1-C2-C3A-C3B-C4

 

 Sandie Bryant

 Vic Ceder

 Barry Clasper

 Todd Fellegy

 Darren Gallina

 Geo Jedlicka

 Bronc Wise

 Anne Uebelacker

 Deborah Carroll-Jones

 Justin Russell

 

07-07-2021
11-07-2021

.

Percolators

 

 

2021 IPAC

 

 

Barmstedt

 

 

 

 

 

P-A1-A2-C1-C2-C3A-C3B-C4

 

TBA

Tilmelding af dansearrangement


Dansearrangement til koordinator/listen:

Udfyld formular
Tryk ”SUBMIT”
Online tilmelding foretrækkes.
Evt. send mail til Koordinator
Husk at medsende flyer. Evt. eftersende.


Tilmeld HER

Bestilling af tilmeldingsmodul



Modul til forhåndstilmelding af dansere.

Udfyld formular
Tryk ”SUBMIT”
I modtager snarest et LINK til indsættelse på Flyer/hjemmeside
Ønskes LINK på danselisten her: Vælg ”JA” i formular.
Det gør modulet:
Sender en mail med oplysninger til mailadressen i formularen og KOPI til danseren.
Det gør modulet IKKE:
Beregner ikke priser.
Laver ikke en samlet rapport.
I skal selv optælle og registrere. Brug Excel el.lign.


Få modul HER