Danse Udland

 

27-12-2019
01-01-2020

09.30-12.00

14.30-17.30

19.30-22.00

Percolators Germany e. V.

 

Celebration Dance 2019

 

Ev. Jugendbildungsstätte Koppelsberg

Koppelsberg 12

24306 Plön

 

 

 

C1-C2-C3a-C3b

4 haller

 

 Anne Uebelacker

 Thomas Bernhed

 Jürgen Löder

 Todd Fellegy

 

17-04-2020
19-04-2020

.

SD-Extended

 

C1 - A2 extended

 

Ev. Akademie Baden

Dobler Str. 51

76332 Bad Herrenalb 

 

 

 

A2-C1

 

 Jürgen Löder

 

24-04-2020
26-04-2020

18.30-21.45

10.00-22.00

10.00-14.00

Tanger & Reinhard

 

Fourth Texas Classics

 

Sportshalle

Walter-Rothenburg-Weg 37

21035 Hamburg

 

 

 

B-M-P-A1-A2-C1

2 haller

 

 Anne Uebelacker

 Matt Worley

 Johnny Preston

 

 

01-05-2020
03-05-2020

15.00-22.00

09.00-22.30

09.00-13.00

Karolina SDC Bratislava

 

3rd Slovak Convention

 

Elementary school

Dudova 2

851 02 Bratislava

 

 

 

B-M-P-A1-A2-C1-C2

4 halls

 

SE FLYER

 

15-05-2020
17-05-2020

.

SD-Extended

 

C1-C2 Weekend

 

Ev. Akademie Baden

Dobler Str. 51 

76332 Bad Herrenalb

 

 

 

C1-C2

 

 Sandie Bryant

 

17-06-2020
20-06-2020

.

www.69nsdc.com

 

69th National Square Dance Convention

 

Spokane

Washington

 

 

 

M-P-A1-A2-C1-C2

 

Se hjemmesiden

 

 

17-06-2020
20-06-2020

.

AACE

 

Convention 2020

 

Grand Wayne Convention Center

Fort Wayne

Indiana

 

 

 

A2-C1-C2-C3A-C3B

 

 Sandie Bryant

 Vic Ceder

 Todd Fellegy

 Barry Clasper

 Anne Uebelacker

 

29-06-2020
05-07-2020

.

IAGSDC

 

Convention 2020

 

Colorado Convention Center

Colorado

 

 

M-P-A1-A2-C1-C2-C3A-C3B-C4

 

 Anne Uebelacker

 Barry Clasper

 Bear Miller

 Deborah Carroll-Jones

 Dayle Hodge

 Gary Monday

 Michael Kellogg

 Sandie Bryant

 Vic Ceder

 

02-07-2020

18.00-22.00

Crazy Flutters SDC

 

TRAIL END DANCE

 

Prästängshallen

John Åkerlundsväg 10A

Sigtuna

 

 

 

B-P-A2

 

 Jack Borgström

 Stefan Sidholm

 

03-07-2020
05-07-2020

12.00-22.00

11.00-21.00

10.00-15.00

Crazy Flutters SDC

 

 

European Square- & Round Dance Convention 2020

 

 

Prâstângshallen

John Åkerlunds vâg 10A

Sigtuna

 

 

 

 

B-M-P-A1-A2-C1-C2

5 Haller

 

 Søren Lindergaard

 Di Green

 Jiri Slaby

 Jack Borgstrôm

 Carsten Nielsen

 Joachim Rühenbeck

 James Wyatt

 Maarten Weijers

 Paddy Böhnke

 Will Stans

 Stefan Sidholm

 

 

16-08-2020
21-08-2020

09.30-12.00

17.00-20.00

Pingvinerna

 

C1 Dans

 

Skotteksgårdens camping

Ulricehamn

 

 

 

C1

 

 Bronc Wise

 

23-08-2020
28-08-2020

09.30-12.00

17.00-20.00

Pingvinerna

 

C2 Dans

 

Skotteksgårdens camping

Ulricehamn

 

 

 

C2

 

 Bronc wise

 

30-08-2020
04-09-2020

09.30-12.00

17.00-20.00

Pingvinerna

 

C3A Dans

 

Skotteksgårdens Camping

Ulricehamn

 

 

 

C3A

 

 Bronc Wise

 

25-09-2020
27-09-2020

.

Triangel Squares

 

C2 Dance Weekend

 

Dorint Parkhotel Siegen

Patmosweg 60 

57078 Siegen

 

 

 

C2

 

 Bronc Wise

 Edith Heiger

 

06-11-2020
08-11-2020

.

Triangel Squares

 

C1 Dance Weekend

 

Dorint Parkhotel Siegen 

Patmosweg 60 

57078 Siegen

 

 

 

C1

 

 Jack Borgström

 Edith Heiger

 

27-11-2020
29-11-2020

.

Triangel Squares

 

A1 Dance Weekend

 

Dorint Parkhotel Siegen

Patmosweg 60 

57078 Siegen

 

 

 

A1

 

 Nils Trottmann

 Joachim Rühenbeck

 

11-12-2020
13-12-2020

.

SD-Extended

 

C1-C2 Weekend

 

Ev. Akademie Baden

Dobler Str. 51

 76332 Bad Herrenalb

 

 

 

C1-C2

 

 Joachim Rühenbeck

 

01-04-2021
05-04-2021

09.30-12.00

14.30-17.30

19.30-21.30

Percolators Germany e. V.

 

Easter Dance

 

Christophorus-Haus ev. luth. Kirche Lübeck

Am Hasselholt 1

23909 Bäk

 

 

 

A2-C1-C2

3 haller

 

 Anne Uebelacker

 Søren Lindergaard

 Sandie Bryant

 

09-04-2021
11-04-2021

.

SD-Extended

 

A2-C1 Weekend

 

Ev. Akademie Baden 

Dobler Str. 51

76332 Bad Herrenalb

 

 

 

A2-C1

 

 Bronc Wise

 

23-06-2021
26-06-2021

.

www.70nsdc.com

 

70th National Square Dance Convention

 

Jackson

Mississippi

 

 

 

M-P-A1-A2-C1-C2

 

Se hjemmesiden

 

01-07-2021
05-07-2021

.

IAGSDC

 

Convention 2021

 

Hyatt Regency Houston

1200 Louisiana St.

Houston, TX 77002

 

 

 

M-P-A1-A2-C1-C2-C3A-C3B-C4

 

 Sandie Bryant

 Vic Ceder

 Barry Clasper

 Todd Fellegy

 Darren Gallina

 Geo Jedlicka

 Bronc Wise

 Anne Uebelacker

 Deborah Carroll-Jones

 Justin Russell

 

07-07-2021
11-07-2021

.

Percolators

 

 

2021 IPAC

 

 

Barmstedt

 

 

 

 

 

P-A1-A2-C1-C2-C3A-C3B-C4

 

TBA

Tilmelding af dansearrangement


Dansearrangement til koordinator/listen:

Udfyld formular
Tryk ”SUBMIT”
Online tilmelding foretrækkes.
Evt. send mail til Koordinator
Husk at medsende flyer. Evt. eftersende.


Tilmeld HER

Bestilling af tilmeldingsmodul



Modul til forhåndstilmelding af dansere.

Udfyld formular
Tryk ”SUBMIT”
I modtager snarest et LINK til indsættelse på Flyer/hjemmeside
Ønskes LINK på danselisten her: Vælg ”JA” i formular.
Det gør modulet:
Sender en mail med oplysninger til mailadressen i formularen og KOPI til danseren.
Det gør modulet IKKE:
Beregner ikke priser.
Laver ikke en samlet rapport.
I skal selv optælle og registrere. Brug Excel el.lign.


Få modul HER